پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: JzruDPTq      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۰۶:۳۹:۱۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۷
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان لرستان:

در سند آمایش استان لرستان در برنامه های اقتصاد مقاومتی 168 طرح کلان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان لرستان در نشست مدیران کل و مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرایی گفت : مفهوم اقتصاد مقاومتی این است که محور توسعه سپردن کارها به دست مردم و تقویت بخش غیر دولتی است . علی هادی چگنی افزود : علی هادی چگنی افزود: در سند آمایش استان لرستان در برنامه های اقتصاد مقاومتی 168 طرح کلان قالب 663 طرح در نظر گرفته شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛ وی خاطر نشان کرد : این طرح ها با مشارکت 51 دستگاه اجرایی و بانک ها با اعتبار ی بالغ بر  90 هزار میلیارد ریال اجرا می شوند.
هادی چگنی در ادامه تصریح کرد : 70 درصد این سرمایه گذاری  ها توسط بخش خصوصی اجرا شده که احیای ظرفیت های راکد در اولویت بوده  است.
وی همچنین با بیان اینکه 663 طرح در خصوص واحدهای تولیدی بوده است، افزود: قبل از دولت تدبیر و امید تنها 327 روستا گازرسانی شده بود که اکنون این تعداد به 347 روستا رسیده است.
وی  در ادامه  سخنان خود گفت: نرخ بیکاری در ابتدای دولت تدبیر و امید 20 درصد بود و در پایان سال 95 با هفت درصد کاهش به 13 درصد رسیده است.
هادی چگنی نرخ مشارکت اقتصادی در ابتدای دولت را 34درصد خواند و این رقم را در پایان سال 95، 35 درصد دانست.
وی افزود: تراز تجاری استان لرستان در ابتدای دولت 310 میلیارد ریال بود که با 105 درصد افزایش به 350 میلیارد ریال در پایان سال 95 رسیده است.

هادی چگنی در پایان سخنان خود به تشکیل 17کارگروه تخصصی اشاره کرد و افزود : با بهره گیری از شورای نظارتی استان ؛ احیاء ظرفیت های راکد تولیدی و اقتصادی ، استفاده از ظرفیت قرارگاه سازندگی خاتم و رشد سرمایه گذاری در اولویت قرار گرزفته و شاهد تحولات اقتصادی بسیار خوبی در مسیر توسعه و پیشرفت لرستان بوده ایم که ضرورت دارد به شکل مطلوب اطلاع رسانی شود . 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه