پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: TpEgmdt4      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۱۲:۲۸:۵۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۱۴

105 نفر از دانش آموزان لرستانی در مرحله اول المپیادهای علمی پذیرفته شدند

105 نفر از دانش آموزان لرستانی در اولین مرحله المپیادهای علمی دانش آموزان که در 8 رشته سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، ادبی ،کامپیوتر ،فیزیک ،زیست شناسی ،نجوم و اخترفیزیک ،ریاضی و شیمی با شرکت 1482 نفرداوطلب برگزار شد؛ موفق به کسب حدنصاب علمی المپیاد شدند و به مرحله کشوری این المپیاد راه پیدا کردند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛ رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش لرستان با اعلام این خبر افزود  : هر المپیاد، از شروع تا انتخاب تیم ملی، شامل چهار مرحله است و دانش آموزانی که بتوانند حد نصاب علمی را کسب کنند به مرحله بعدی راه پیدا می کنند.

سیده منصوره شاهرخی افزود : 105دانش آموز برگزیده مرحله اول المپیاد ،  در رقابتی دیگر که در فروردین ماه 96 برگزار می شود  در  مرحله کشوری حضور پیدا می کنند  .

وی ادامه داد : دانش آموزانی که پس از پایان دوره آموزش تابستانی با دریافت مدال طلا به عضویت باشگاه دانش پژوهان جوان و تیم های ملی المپیاد جمهوری اسلامی ایران در می آیند، پس از اخذ دیپلم متوسطه و گواهی پیش دانشگاهی مطابق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بدون شرکت در کنکور سراسری توسط باشگاه برای ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان در زیر گروه مربوطه معرفی میشوند. شایان ذکر است برگزیدگان المپیاد ادبی علاوه بر رشته های زیر گروه علوم انسانی می توانند رشته های زیر گروه هنر را نیز برگزینند.

وی اضافه کرد :  دانش آموزانی که در پایان دوره آموزش تابستانی موفق به اخذ مدال های نقره و برنز کشوری شوند، مطابق مصوبه شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فن­آوری علاوه بر عضویت در باشگاه دانش پژوهان جوان می توانند در کنکور سراسری از20درصد سهمیه در زیر گروه آزمایشی مربوطه استفاده نمایند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه