پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: uvlgmiS7      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۱۷:۲۸:۵۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۷۳
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان :

آموزش و پرورش در حوزه آسیب های اجتماعی بر مدار آموزش‌، پیشگیری و توانمند سازی دانش آموزان حرکت می کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان در اختتامیه ششمین جشنواره نوجوان سالم گفت: آموزش و پرورش در حوزه آسیب‌های اجتماعی مدار آموزش‌، پیشگیری و توانمند سازی دانش آموزان حرکت می کند . خدانظر دریکوند افزود : ما تلاش می‌کنیم که توان و قدرت "نه" گفتن را به دانش آموزان یاد بدهیم تا در مواجهه با دخانیات ، اعتیاد ، ناهنجاری‌های اجتماعی و ضد اخلاق ها بتوانند با صراحت و اعتماد به نفس بالا نه بگویند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، وی جشنواره نوجوان سالم را  در دو بخش نمایشگاههای سیار و جشنواره عنوان کرد و افزود : معتقدیم هر اتفاق  مثبتی  که در آموزش و پرورش روی دهد؛ منشاء و اساس آن  در کلاس های  درس و مدرسه  و درارتباط  بین معلم و دانش آموز خواهد بود .دریکوند در ادامه تاکید کرد : رابطه بین معلم و دانش آموز است که می‌تواند انسان متعالی و کامل را بسازدو پرورش دهد . وی تصریح کرد :  اگر  معلمان  به  برنامه‌هایی که وزارت آموزش و پرورش ابلاغ می‌کند ، اعتقاد نداشته باشد این برنامه ها  موفق نخواهد شد و نتیجه عملی در پی نخواهد داشت .

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان در ادامه سخنان خود افزود: در بحث آسیب‌های اجتماعی چند جامعه هدف مدنظر قرار می گیرد که شامل دانش آموزان،اولیا و مربیان می‌شود.

وی بر نقش موثر و ارزنده تربیت بدنی و ورزش در سلامت روحی ،روانی و جسمی دانش آموزان تاکید کرد و افزود : با ورزش می توان روحیه دانش‌آموزان راشاد و بانشاط و قدرت نه گفتن را در آنان تقویت کرد

دریکوند  ورزش را از اولویت‌های مهم در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت : پدران و مادران باید نوع رفتار و برخورد با فرزندان و دانش آموزان را بیاموزند و متناسب با روحیات و مقتضای سن آنان رفتار کنند . وی در ادامه به نبود نگرش کارشناسی در نوع تعامل والدین با فرزندان در برخی از موارد اشاره کرد و افزود : نیاز هست که والدین آموزش های لازم را برای برخورد و ارتباط دوستانه با فرزندان سپری کنند .

وی بر آموزش مهارت‌های زندگی به  دانش آموزان، اولیا و مربیان تأکید کرد و افزود: معتقدیم که اگر می‌خواهیم در حوزه آموزش و پرورش فرهنگ سازی کنیم باید با  دستگاه‌های دیگر تعامل داشته باشیم و اگر هر اداره‌ای می‌خواهد اهداف خود را در جامعه  نهادینه کند،  باید به سراغ آموزش و پرورش بیایدو از ظرفیت این دستگاه هوشمندانه بهره برداری کند .

دریکوند اضافه کرد : مگراداره کل ورزش و جوانان بدون حضور و مشارکت آموزش و پرورش می تواند در توسعه ورزش های همگانی در جامعه موفق شود و مگرمحیط زیست هم می تواند بدون تعامل این دستگاه به نهادینه کردن فرهنگ  حفاظت از محیط زیست و احترام به طبیعت مبادرت کند  وی ادامه داد : مگر سپاه بدون آموزش و پرورش می تواند به ترویج فرهنگ ایثار ، حهاد و شهادت بپردازد و حوزه های علمیه هم ارزش ها ی دینی و اعتقادی را در جامعه تعمیق بخشند .

دریکوند یادآور شد:در راستای نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست با کمک آقای مظفر افشار پدر بلوط ایران تاکنون ۵۰ هزار بذر و نهال بلوط توسط دانش آموزان لرستانی کاشته شده است و این برنامه ادامه خواهد داشت. وی طرح هر دانش آموز لرستانی ، یک نهال بلوط را  عاملی برای احیای جنگل های بلوط زاگرس عنوان کرد و گفت :  نهادینه کردن فرهنگ درست زندگی  از جمله مواردی است که آموزش و پرورش با دقت و حساسیت دنبال می کند .  دریکوند در پایان از تعامل سازنده دستگاههای اجرایی و مدیران ارشد استان تقدیر کرد و گفت : با حمایت مدیران ارشد استان آموزش و پرورش مسیر تعالی و پیشرفت را با سرعت بیشتر ادامه خواهد داد . 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه