پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: vFUSdag7      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۰۸:۱۵:۰۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۸۷

همایش تجلیل از دانش آموزان برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز شهرستان کوهدشت برگزار شد

در مراسمی با حضور امام جمعه شهرستان کوهدشت و جمعی از فرهنگیان از 100نفر از دانش آموزان برتر مسابقات قرآن ، عترت و نماز این شهرستان با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد .

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش لرستان ؛  امام جمعه شهرستان کوهدشت در این همایش که در مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) برگزار شد ، بر رویکرد قرآنی  آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت : بحمدلله  آموزش و پرورش تاکنون در این مسیر حرکت کرده است . حجت الاسلام طهماسبی افزود :  قرآن نور است و کسی که قرآن می خواند اهل علم و دانش است، چون قرآن ذهن را باز و تقویت می کند.

وی از نگاه مثبت  مدیریت  آموزش و پرورش کوهدشت نسبت به مسائل قرآنی تجلیل کرد و افزود: قرآن کتاب هدایت است و این هدایت مخصوص قشر خاصی نیست و همه ی افراد را شامل می شود .

امام جمعه شهرستان کوهدشت تاکید کرد : هر کس با قرآن دمخور شود  از این هدایت بهره می برد .

 

رییس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان لرستان نیز در سخنانی به ذکر خاطره ای از آیت الله بهجت پرداخت که مردم را به عمل به قرآن  توصیه کرده بودندو افزود : در قرآن هم بارها بر عمل تاکید شده است و البته نه هر عملی بلکه عمل صالح. وی با تاکید بر لزوم عمل به فرامین الهی خاطرنشان کرد: قرآن در ظاهر یک کتاب است که از کاغذ ساخته شده است اما در باطن و درون آن نور است که همان معنا و مفاهیمی است که بیان می کند.  تقوی ادامه داد : قرآن بشارت داده ا که ما خود را به انسان های مطهر نشان می دهیم و این تطهیر هم باید تطیر جسمانی باشد و روحانی.

تقوی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از برپایی این همایش عنوان کرد : امسال تعداد 251 هزار دانش آموز در رشته های 9گانه مسابقات قرآنی استان لرستان شرکت کرده اند

 

در ابتدای این جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی هدف از برگزاری این همایش  را تشویق و ترغیب دانش آموزان به شرکت فراگیر در مسابقات قرآنی اعلام کردو افزود : قرآن نور است و باید در دست نور باشد و بر همین پایه شما دانش آموزانی که در این زمینه ها فعالیت دارید نور هستید.

 در این همایش به 100 نفر از برگزیدگان این مسابقات لوح تقدیر و جوایز ارزنده ای اهدا شد 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه