پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: eA7T7D9J      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۶:۵۶:۱۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۴۸
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان :

هدایت تحصیلی دانش آموزان مطابق با نقشه راه و سیاست های راهبردی نظام تعلیم و تربیت انجام می شود

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان در جلسه توجیهی آموزشی هدایت تحصیلی و تبیین دستورالعمل های شاخه های فنی حرفه ای و کاردانش گفت : هدایت تحصیلی دانش آموزان مطابق با نقشه راه و سیاست های راهبردی نظام تعلیم و تربیت و اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش انجام می شود

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش لرستان  ، محمد حسین اردشیر در این جلسه که مدیران کل دفتر آموزش فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش نیز حضور داشتند ؛ افزود :  نظام آموزشی کشور بر اساس راهکار 3/21می بایست هدایت تحصیلی دانش آموزان را با توجه به حرف و مشاغل مورد نیاز جامعه مطابق با استعداد ، علاقه و انگیزه دانش آموزان انجام دهد .  

وی خاطر نشان کرد : حرفه و مهارت آموزی به دانش آموزان مهمترین اولویتی است که می تواند در بالابردن  تولید و اشتغال در جامعه موثر باشد  .

اردشیر ادامه داد : بر خلاف تصور برخی خانواده ها  ، تحصیل در رشته های کاردانش و فنی حرفه ای می تواند بستر بسیار خوبی برای کارآفرینی و اشتغال فارغ التحصیلان فراهم کند .

وی به برنامه ریزی های آموزش و پرورش برای توسعه متوازن هدایت تحصیلی هم اشاره کرد و گفت : با اجرای برنامه های متعدد و اطلاع رسانی به خانواده ها تلاش می شود تا آمار هنر جویان هنرستان ها به میانگین کشوری نزدیک تر شود .

گفتنی است که در این جلسه حاضرین در قالب 3کمیسیون فنی ،حرفه ای ، کاردانش و مشاوره به تببیین دستورالعمل های شاخه های فنی حرفه ای و کاردانش پرداختند .

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه