پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: NMoQHnlT      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۳:۰۷:۰۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۱۲

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان از محل برگزاری مسابقات استانی ژیمناستیک دانش آموزان بازدید کرد

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان صبح امروز در راس هیاتی با حضور در خانه تخصصی ژیمناستیک دانش آموزان شهرستان خرم آباد از مسابقات استانی ژیمناستیک بازدید کرد و گفت : ورزش در سلامت و آمادگی جسمانی ، تعادل و ثبات هیجانی ، رشد اعتماد به نفس ، تصور مثبت بدنی ، احساس امنیت و تقویت روحیه مشارکت گروهی دانش آموزان تاثیر مستقیم دارد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛ خدانظر دریکوندافزود :  فعالیت های ورزشی  بهترین موقعیت را برای سلامت روانی  دانش آموزان فراهم می کند و موفقیت ، تعادل هیجانی ، سازگاری با محیط ، واقع بینی ، احساس ارزشمندی و اجتماعی بودن را برای آنان به ارمغان  می آورد . وی خاطر نشان کرد : اثرات ناشی از زندگی شهرنشینی و محدود شدن فضای زندگی و عدم تحرک همگی دست به دست هم داده اند تا معضلات و مشکلات متعددی برای انسان ایجاد شود . از این رو انجام ورزش و تحرک بدنی مناسب  راهی است که منجر به رفع این مشکلات می شود.

دریکوند بر این نکته تاکید کرد که  آمادگي جسماني دانش‌آموزان يك امر بنيادي و اساسي است كه سلامت و قدرت افراد و اجتماع را تضمين مي‌كندو افزود :  دانش‌آموزي كه قدرت و كارآيي لازم بدني را دارد، قادر است وظايف و كارهاي روزانه خود را بدون احساس خستگي انجام دهد و توانايي لازم را براي گذراندن اوقات فراغت يا مقابله با پيشامدهاي ناگهاني به دست آورد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان هم به رقابت 100دانش آموز ژیمناست از شهرهای خرم آباد ، بروجرد ، اشترینان و الشتر اشاره کرد و گفت : دانش آموزان ورزشکار در رده نونهالان و نوجوانان در رشته‌های حرکات زمینی ، بارفیکس، پرش خرک، دار حلقه، پارالل، و خرک حلقه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

فرید بهرامی افزود : 16دانش آموزان در رشته های ششگانه به مرحله کشوری مسابقات راه  خواهند یافت .

رئیس هیات ژیمناستیک استان هم از ظرفیت بالای دانش آموزان لرستانی در میادین ملی خبر داد و گفت : موفقیت های دانش آموزان ژیمناست لرستانی در 35سال گذشته بی سابقه بوده است . امین زاده به کسب مقام نائب قهرمانی مسابقات ژیمناستیک دانش آموزان سراسر کشور توسط ورزشکاران لرستانی اشاره کرد و گفت : با توجه به استعداد بالای دانش آموزان لرستانی  توفیق بیشتر دانش آموزان در میادین ملی دور از انتظار نیست

گفتنی است که در این بازدید علاوه بر معاونین آموزش متوسطه و تربیت بدنی و سلامت روسای ادارات سنجش ، تربیت بدنی و روابط عمومی هم مدیر کل آموزش و پرورش لرستان را همراهی می کردند .

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه