پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: bK735gNO      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۲۳:۰۷:۴۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۷۲

تخلف از قوانین و مقررات به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان در واکنش به درج خبری با عنوان (( تنبیه بدنی دانش‌آموز لرستانی با کابل برق)) در یکی از خبرگزاری ها اعلام کرد : رعایت قوانین و مقررات مهمترین اصلی است که همگان باید خود را مقید به آن بدانند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛ در این جوابیه آمده است :

بسمه تعالی

مدیر مسئول محترم خبرگزاری تسنیم استان لرستان  جناب آقای مطلوبی  

با اهداء سلام و تحیات و تقدیر از تلاش های ارزنده شما در عرصه اطلاع رسانی

با احترام در خصوص مطلب مندرج در آن خبرگزاری با عنوان(( تنبیه بدنی دانش‌آموز لرستانی با کابل برق)) به استحضار می رساند با توجه به تاکید مدیر کل محترمآموزش و پرورش  ، موضوع به دقت در دستور کار قرار گرفت وبه واحدهای ذیربط  ارجاع داده شد تا  با رعایت اصل عدالت در فضایی آرام و به  دور از هیجان شکوائیه والدین دانش آموز مورد نظر را بررسی نمایند .

تردیدی نیست که آنچه در این مسیر برای دستگاه تعلیم و تربیت حائز اهمیت است دفاع از حقوق دانش آموزان و فرهنگیان و پرهیز در اجحاف در حق آنهاست و از کسی که به هر دلیلی بخواهد پا را فراتر از قوانین و مقررات بگذارد و حقوق دیگران را پایمال کند ، دفاع نخواهد شد .

اما موضوع ممنوع بودن تنبیه بدنی در مدارس سالیان متمادی  است که آموزش و پرورش بر آن تاکید می کند و این موضوع به کرات در  بخشنامه ها ، دستورالعمل ها ، جلسات اداری و کارگاههای آموزشی مورد تاکید قرار می گیرد و امروز کسی نیست که از ممنوعیت تنبیه بدنی وعواقب ناخوشایندی که این موضوع برای مرتکب آن می تواند به دنبال داشته باشد ، مطلع نباشد .

در خصوص موضوع مطروحه در آن خبرگزاری باید به عرض برسانیم که بررسی  های اولیه در خصوص این شکوائیه انجام شده  ، ولی اعلام نظر و نتیجه نهایی نیازمند بررسی دقیق  مستندات  طرفین در مراجع ذیربط  قانونی( حراست و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات  ) است .  

در پایان یادآور می شویم پس از بررسی دقیق پرونده و اثبات موضوع ، ضمن اطلاع رسانی به افکار عمومی با متخلفین در چارچوب قانون برخورد خواهد شد .

 

علی قربانی

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه