پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: GpIKMZFV      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۲۳:۳۰:۲۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۴
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان :

تعلیم و تربیت در فضایی توام با همدلی ، برادری و اتحاد امکان پذیر است

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در نشست هم اندیشی با مدیران و فرهنگیان آموزش و پرورش رومشکان گفت : تعلیم و تربیت در فضایی توام با همدلی ، برادری و اتحاد امکان پذیر است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، خدانظر دریکوند در این نشست که صبح امروز شنبه 23اردیبهشت ماه صورت گرفت؛  بر نقش و جایگاه آموزش و پرورش در نهادینه کردن فرهنگ در جامعه اشاره کرد و افزود : همه باید خود را مقید به رعایت اخلاق بدانند و سهم خود را در ناکامی ها و یا شکست های احتمالی در نظر بگیرند . وی بر این نکته تاکید کرد که خروجی دستگاه تعلیم و تربیت باید تربیت انسانی باشد که ویژگی های  یادشده در سند تحول بنیادین که بر گرفته از نظام ارزشی و دینی اسلام است ، را داشته باشد  و افزود : اگر بخواهیم دانش آموزی را تربیت کنیم که صادق و درستکار باشد ، به دیگران احترام بگذارد ، تحمل شنیدن نظر مخالف را داشته باشد ، به قوانین احترام بگذارد و منافع  جمعی را بر منافع فردی ترجیح بدهد ، ناگزیریم که این مطالب را عملا به دانش آموزان یاد بدهیم و آنها با الگو گیری از معلمان خود به درونی کردن این باورها ،  ارزش ها و هنجارها مبادرت کنند .

دریکوند در ادامه تصریح کرد : با شعار دادن و گفتار بدون عمل نمی توان دیگران را به ارزشی دعوت کرد و یا از ضد ارزشی بازداشت . وی ادامه داد : دانش آموزان بیش از آنکه به گفتار معلمان خود توجه کنند ؛ به رفتارو کردار آنها توجه می کنند و از آن درس می گیرند . مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در ادامه افزود : دستگاه تعلیم و تربیت اجازه نخواهد داد تا حواشی بر آموزش و پرورش سایه بیفکند  . دریکوند تعامل با دستگاهها ، نخبگان و نهادهای فرهنگی را یک سیاست راهبردی در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت : این تعامل و همکاری باید  تامین کننده منافع و مصالح دستگاه تعلیم و تربیت باشد .وی اضافه کرد : منطق قرآن کریم به ما می آموزد که باید خود سرنوشت خود را تغییر دهیم و منتظر عاملی بیرونی نباشیم . دریکوند تاکید کرد : نقش هر فرد در این تحول و دگرگونی می تواند تعیین کننده باشد و هیچ کس نباید نقش خود را نادیده بگیرد و یا کم رنگ بشمارد .

وی به تنگناهای مالی و اعتباری آموزش و پرورش هم اشاره کرد و گفت : با وجود اعتبارات بسیار خوبی که دولت تدبیرو امید برای دستگاه تعلیم و تربیت در نظر گرفته است ، ولی این اعتبارات بیشتر صرف تسویه بدهی ها و مطالبات گذشته از جمله بدهی های حامل های انرژی شده است . دریکوند همچنین به هوشمندسازی مدارس و تجهیز کتابخانه ها و آزمایشگاههای مدارس هم اشاره کرد و افزود : اعتبارات آموزش و پرورش در این خصوص محدود بوده و نتوانسته تمام نیاز مدارس را مرتفع سازد .

وی مشارکت و همکاری والدین را امری غیر قابل انکار برشمرد و افزود : در عین حالی که مشارکت والدین را امری ضروری می دانیم اما تاکید می کنیم که به هیچ وجه نمی پذیریم که دانش آموزی برای این مشارکت تحت فشار گذاشته شود و یا از ادامه تحصیل بازبماند .

دریکوند  جایگاه استان را متناسب با شان و جایگاه منابع انسانی توانمند و متعهد آن ندانست و گفت : باید تلاش کنیم که جایگاه لرستان را متناسب با شان و استعداد دانش آموزان و فرهنگیان آن ارتقاء دهیم .

وی در پایان تصریح کرد : باید به قاعده دموکراسی پایبند بود و با پذیرش رقابت سالم و سازنده برای  رای و نظر مردم احترام قائل شد . دریکوند در پایان از همکاران فرهنگی خواست تا با سرلوحه قرار دادن اهداف کلان تعلیم و تربیت برای اعتلای علمی و تربیتی نسل جوان و آینده ساز تلاش کنند .

گفتنی است که مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در سفر به شهر رومشکان با فرماندار اسین شهر دیدار و گفتگو کرد و با حضور در تعدادی از آموزشگاههای این شهر از نزدیک پای صحبت های دانش آموزان و فرهنگیان نشست و  نظر آنان را در خصوص روند تعلیم و تربیت و مسائل و مشکلات مدارس جویا شد .

در سفر مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ؛  فرید بهرامی  معاون تربیت بدنی و سلامت و علی قربانی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و رئیس و جمعی از کارکنان ستادی آموزش و پرورش رومشکان وی را همراهی می کردند .  

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه