پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: tMwfR6NH      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۸:۳۵:۴۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۶۹

در مراسمی از سرگروههای آموزشی دوره ابتدایی تجلیل شد

به مناسبت بزرگداشت هفته مقام منزلت در مراسمی از سرگروه های آموزشی دوره ابتدایی آموزش و پرورش لرستان تجلیل شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، در این مراسم که  با حضور مومنی مشاور مدیرکل ،  توکلی معاون آموزش ابتدایی و روسای ادارات آموزش ابتدایی و تکنولوژی آموزش ابتدایی در سالن گروههای آموزشی برگزار شد ، توکلی  با تقدیر از تلاش‌های سرگروههای آموزشی افزود : سرگروه‌های آموزشی نقش ویژه و خاصی در پیشبرد نظام آموزش و پرورش و تحقق اهداف آموزشی و پرورشی دارند و قادرند معلمان را در مسیر اعتلای علم و پژوهش یاری دهند

وی  با بیان اینکه گروههای آموزشی در تحقق اهداف آموزش و پرورش نقش حیاتی دارند، افزود: ایجاد زمینه برای تبادل افکار و تجارب مفید، گسترش ابتکارات و نوآوری، ایجاد هماهنگی و همفکری در برنامه‌ها، ایجاد زمینه برای تشکیل انجمن‌های علمی- تخصصی، ترغیب و تشویق معلمان به خلاقیت و نوآوری و تقویت این روحیه در نظام آموزشی از اهداف گروههای آموزشی است.
توکلی اضافه کرد: گروههای آموزشی با تکیه بر اندوخته‌های علمی در ابعاد آموزشی و کمک آموزشی و با استفاده از ضوابط، ملاک‌ها و معیارهای علمی مناسب  و بهره گیری از نظریات صاحبنظران بویژه تجربیات اندیشمندان مختلف علوم تربیتی و به کارگیری آنها در تعلیم و تربیت راه‌هایی را برای بهبود فرآیندهای یاددهی و یادگیری فراهم می سازند.
توکلی در ادامه افزود  : بیش از 600 کارگاه آموزشی با هدف ارتقا سطح مهارت های حرفه ای معلمان و بهسازی روشهای یاددهی ،یادگیری برگزار شده است .
 مشاور مدیر کل آموزش و پرورش لرستان هم  با اشاره به ارزش و مقام معلم و نیز جایگاه ویژه سرگروه های آموزشی استان  بیان داشت: معلمی شغل انبیا است زیرا خداوند خود، اولین معلم هستی است لذا معلمان باید شان، جایگاه ، منزلت و رسالت معلمی را درک کنند.
وی تاکید کرد :  دوره ابتدایی از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است و شکل گیری شخصیت دانش آموزان در این دوره اتفاق می افتد و معلمان باید توجه ویژه ای به دانش آموزان این دوره داشته باشند.
مومنی در ادامه  افزود: انجام وظیفه کردن معلمان در چارچوب دانش، علم و فرهیختگی، عالی ترین وظیفه معلمان است و علم امانتی در دست معلمان است که با نشر و گسترش علم به دیگران مایه رشد، تعالی و بسیج علمی در جامعه و کشور باشند، زیرا بدون علم، جامعه عقیم و عقب مانده است و باید کوشید تا مایه پیشرفت علم و دانش در جامعه شد.
مومنی گفت : «با توجه به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش در جامعه، می‌توان گفت مهمترین نهاد اثرگذار در تربیت و تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش است و معلم به عنوان مدرس می‌تواند نقش حساس و کلیدی در این رابطه داشته باشد.
در پایان با اهدا لوح سپاس و هدایایی از سرگروهای آموزشی استان  تقدیر به عمل آمد

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه