پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: kVeItckT      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۷:۰۶:۳۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۷۱
استاندارلرستان :

مدارس شبه کپری و خشتی گلی استان تا پایان سال 96 نوسازی و بهسازی می شوند

استاندار لرستان در جلسه شورای آموزش و پرورش به ضرورت مقاوم سازی 47درصد از مدارس استان اشاره کرد و گفت : با پیگیری های صورت گرفته با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ، بنیاد علوی ، جامعه خیرین مدرسه سازو قرارگاه سازندگی خانم 89مدرسه شبه کپری و خشتی گلی استان تا پایان سال 96 نوسازی و بهسازی می شوند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان  ، هوشنگ بازوند، با بیان این‌که سرانه آموزشی در آموزش و پرورش لرستان نسبت به میانگبن کشور کمتر است، افزود : امسال با رایزنی هایی که  صورت گرفت، وضعیت خوبی را در بحث  توسعه فضاهای آموزشی استان شاهد خواهیم بود ..
بازوند اضافه کرد: ۴۲۰۰ مدرسه در استان وجود دارد که ۴۷ درصد آنها مقاوم نیستند و استحکام لازم را در برابر بلایای طبیعی ندارند.
وی  با بیان این‌که اگر بخواهیم نگرانی دانش‌آموزان و والدین را برطرف کنیم باید ۴۷ درصد مقاوم‌سازی شوند، اضافه کرد: مدارس استان نیازمند تقویت تجهیزات هستند چراکه این امکانات ابزاری برای رشد و تعالی دانش‌آموزان هستند.بازوند ادامه داد: در لرستان347مدارس شبه‌کپری  و ۴۶ مدرسه خشتی گلی داریم که مقاوم نیستنند  و با وجودی که بیشتر این مدارس چند دانش آموز بیشتر ندارند ، نوسازی و بهسازی می شوند .
استاندار لرستان در ادامه سخنان خود افزود : ملاقات و رایزنی‌هایی برای بازسازی مدارس کپری داشتیم که امسال اجرایی می‌شوند و قرارگاه خاتم ، بنیاد علوی ،ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز در این زمینه با ما همکاری خواهند کرد.
وی با تاکید بر این‌که اگر تنخواه ملی برای پروژه‌ها داده می‌شود استان لرستان مدنظر قرار گیرد، افزود: نمازخانه‌های مدارس استان مناسب نیست که توقع داریم وزرات این موضوع و سالن‌های ورزشی را مدنظر قرار دهد.
وی با بیان این‌که سرانه ورزشی در استان پایین است و یکی‌از دلایل آن صنعتی نبودن لرستان و خلأ بخش خصوصی است، گفت: امسال حدود ۳۱ میلیارد تومان اعتبار به آموزش و پرورش لرستان می‌دهیم و وزرات نیز ۵۱ میلیارد تومان به استان اختصاص دهد.
استاندار لرستان اظهار کرد: یک سری از مدارس استان بنای تاریخی هستند که نمونه آن دبیرستان امام است که نیاز به مرمت دارد چراکه یک سرمایه برای بروجرد است و لازم است تعیین تکلیف شده و متولی آنها مشخص شود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه