پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: MOTMc2hw      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۷:۵۷:۳۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۹۶

در مراسمی از پیشکسوتان ، قهرمانان و مدال آوران ورزشی آموزش و پرورش لرستان تجلیل شد

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در مراسم تجلیل از پیشکسوتان ،قهرمانان و مدال آوران ورزشی گفت : توسعه ورزش های همگانی با نگاه به توسعه ورزش قهرمانی و استعدادیابی رویکرد مهم دستگاه تعلیم و تربیت در حوزه تربیت بدنی و سلامت است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان  ، خدانظر دریکوند توسعه ورزش را از جمله راهکارهای دقیق برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برشمرد و افزود : در آموزه های دینی اسلام و فرهنگ غنی ایرانی به ورزش اهمیت فراوانی داده شده است و ادبیات ایرانی و ادعیه اسلامی سرشار از توصیه به ورزش و اهمیت دادن به تندرستی و پویایی است .

وی توسعه ورزش را از جمله زمینه هایی برشمرد که در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد تاثیر گذاراست و ادامه داد : با ترغیب جوانان به ورزش گرایش به سمت اعتیادو انحرافات اجتماعی کمتر می شود . دریکوند در ادامه بر این نکته تاکید کرد که خانواده ها باید به علائق ورزشی فرزندان خود و استعدادو توانایی آنها برای موفقیت در رشته های ورزشی توجه کنندو افزود : خانواده ها نباید آینده فرزندان خود را ابزاری برای جبران ناکامی های گذشته خود قرار دهند .

وی به اجرای سیاست مدرسه قهرمان ، کانون قهرمان اشاره کرد و گفت: در رویکرد نوین آموزش و پرورش مدرسه به عنوان محور فعالیت های ورزشی و شکوفایی و هدایت استعدادهای ورزشی دانش آموزان مدنظر قرار می گیرد و دانش آموزان به نام مدرسه و توسط متولیان  مدرسه امور ورزشی خود را دنبال می کنند .

دریکوند در ادامه به توفیقات کسب شده در حوزه ورزش مدارس اشاره کرد و ادامه داد : با توسعه ورزش نشاط و پویایی جامعه تضمین شده و انسانهایی تربیت خواهند شد که با روحیه ورزشی و پهلوانی خدمت به جامعه و همنوعان را آرمان خود قرار می دهند .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان هم در این همایش به کسب 87مدال طلا ،نقره و برنز در مسابقات کشوری اشاره کرد و گفت : طرح حیاط پویا در 700آموزشگاه اجرا شد و 386 دانش ؟آموز هم به مسابقات ورزشی کشوری اعزام شدند . فرید بهرامی افزود : با وجود کمبود اعتبارات 4سالن ورزشی و یک چمن طبیعی در مدارس به بهره برداری رسید و در هفته دولت هم یک گود زورخانه در آموزشگاه مهراب مردای شهرستان خرم آباد به بهره برداری خواهد رسید .

در ادامه این همایش از پیشکسوتان ، مدال آوران و قهرمانان ورزشی و ورزشی نویسان رسانه های استان تجلیل شد

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه