پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: 8sgQuHJ5      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۲۲:۱۹:۲۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۴۶

هدف از اجرای طرح تقسیم کار ملی ، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در سومین جلسه طرح تقسیم ملی هدف از اجرای این طرح را کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت : ضرورت دارد با هم افزایی و مشارکت دستگاههای اجرایی به کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش مهارتهای زندگی به آحاد مختلف جامعه همت گماشت .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛ خدانظر دریکوند در این جلسه که صبح امروز با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی  به میزبانی آموزش و پرورش برگزار شد ؛  به رشد شاخص های آسیب های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و افزود : پس از ارائه گزارش های میدانی از سطح آسیب های اجتماعی به رهبر معظم انقلاب ، معظم له با ابلاغ دستورالعملی به دستگاههای اجرایی خواستار کنترل و پیشگیری از این آسیب ها گردید . دریکوند در ادامه به اجرای طرح شناسایی محیط های آموزشی خطر پذیر اشاره کرد و افزود : آموزش و پرورش به تنهایی قادر به کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیست و ضرورت دارد سایر دستگاهها هم ورود کرده و در این مسیر از ظرفیت های خود استفاده کنند .

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در ادامه به تاثیر عوامل محیطی در بروز کج رفتاری های اجتماعی اشاره کرد و افزود : شناسایی زمینه های بروز و گسترش کج رفتاری های اجتماعی بسیار مهم و حیاتی است . دریکوند آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان ، آموزش سبک های فرزند پروری به والدین و آشنایی با آسیب های اجتماعی را از جمله اهداف مهم این طرح برشمرد و افزود : تاثیر برنامه های آموزش و پرورش زمانی است که سایر دستگاهها هم خود را  در اجرای این برنامه ها هماهنگ کنند و پیامهایی بر خلاف پیامهای آموزش و پرورش به دانش آموزان انتقال ندهند . وی بر این نکته تاکید کرد که باید خانواده ها را نسبت به آسیب های اجتماعی حساس کرد و دانش آموزان ر ا درگیر کرد تا فراغت زیادی برای پرداختن به آسیب ها و یا وسوسه شدن در برابر آنها نداشته باشند . دریکوند همچنین کار فرهنگی را منطبق با منطق  و استدلال قوی  برشمرد و تاکید کرد : برای نهادینه شدن فرهنگ در جامعه باید از اجبارو خشونت اجتناب کرد و با منطق قوی پذیرش افراد را بالا برد . وی در پایان سخنان خود گفت : آموزش و پرورش  بستر فرهنگی جامعه است و اگر مدارس آسیب ببینند کل جامعه دچار مشکل و آسیب خواهد شد .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان هم در این جلسه به تحت پوشش قرار گرفتن 396 آموزشگاه در طرح تقسیم کار ملی اشاره کرد و گفت : برنامه های مختلفی توسط دبیرخانه طرح تقسیم کار ملی تدوین و به دستگاههای مختلف ابلاغ شد . فرید بهرامی به اجرای گارگاه مدیریت فضاهای مجازی و کارگاههای توانمندسازی جوانان و نوجوانان مناطق حاشیه ای شهرها اشاره کرد و افزود : انتظار می رود دستگاههای اجرایی با پرهیز از موازی کاری  تحقق اهداف کلی طرح را مد نظر و توجه قرار دهند .

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه