پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: 15QzBuaX      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۲۲:۵۴:۳۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۳۷

نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی آموزش و پرورش لرستان برگزار شد

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی به تدوین و طراحی نقشه جامع فرهنگ عمومی بر اساس برش های استانی اشاره کرد و گفت : شوراي فرهنگ عمومي از جمله نهادهاي مهم و موثري است كه وظيفه سياست گذاري ، هدايت و نظارت ، تجزيه و تحليل وضع فرهنگ عمومي جامعه را بعهده دارد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، خدانظر دریکوند  فرهنگ را مجموعه ای از آداب رسوم  باورها ، اعتقادات و هنجارهای اجتماعی برشمرد که در ارتباط با جمع معنا پیدا کرد و افزود : فرهنگ آرمانی بخشی از فرهنگ است که همه به آن اعتقاد دارند ولی ممکن است بعضی هز مردم به آن عمل نکنند .  وی فرهنگ عمومی را بخشی از فرهنگ خواند که مردم به آن عمل می کنند و افزود : باید آسیب های فرهنگی را شناسایی کرد و راهکارهایی هم برای رفع آن تدوین کرد .   دریکوند شاخص فرهنگی آموزش و پرورش را سند تحول بنیادین معرفی کرد و ادامه داد : باید پس از شناسایی نقاط قوت و ضعف برای برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام کرد . 
.وی توسعه و تقویت شاخص های فرهنگی در اجتماع را منوط به پذیرش متقابل و مقید بودن به شاخصه های فرهنگی توسط افرادو گروههای مختلف عنوان کرد و ادامه داد : پذیرش یکطرفه ما را به اهداف نخواهد رساند . دریکوند گوش کردن را یک هنر در آموزه های دینی عنوان کرد و گفت : باید اجازه داد تا ابتدا نوجوان و جوان هویت خود را بشناسد و رابطه خود را با خود ، دیگران و خدا بهتر کند . 
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در پایان سخنان خود تاکید کرد : باید راهکارهای عملیاتی و اجرایی را برای ارتقای شاخص های فرهنگی تدوین کرد .
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان هم بررسي معضلات و ويژگي هاي فرهنگي و ارايه راهكارهاي مناسب براي رفع اين معضلات و انعكاس آن به شوراي فرهنگ عمومي استان را از جمله اهداف شورای فرهنگ عمومی برشمرد و گفت : تلاش براي حذف سنت هاي غلط و تشويق مردم به حفظ و تقويت ارزش هاي ديني و اخلاقی از جمله راهبردهای این شوراست . محسن یوسفوند افزود :  اعضای مختلف شورای فرهنگ عمومی باید تلاش کنند تا شاخص های فرهنگی را در جامعه نهادینه کنند تا توسعه فرهنگی در جامعه محقق شود . 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه