پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: XZs9LBK2      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ ۱۴:۲۸:۲۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۱۲
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان :

حیات آموزش و پرورش به تحقیق و پژوهش وابسته است

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در نشست هم اندیشی کارکنان حوزه معاونت پژوهش با اشاره به نقش محوری پژوهش و تحقیق در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت گفت : حوزه پژوهش به منزله مغز دستگاه تعلیم و تربیت است و باید راهبری ، استراتژی و برنامه ریزی آموزش و پرورش با پیوست تحقیق و پژوهش صورت گیرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، خدا نظر دریکوند در این نشست که صبح امروز در پژوهشکده تعلیم و تربیت برگرزارشد ، با تقدیر از تلاش ها ی صورت گرفته در حوزه های مختلف افزود : بازخورد فعالیت ها نشان می دهد که برنامه هاو فعالیت ها روند خوبی را طی می کند . وی بالاترین ارزش و افتخار را برای نیروهای ستادی و قاطبه فرهنگیان خدمت به مردم و معامله با خداوند قلمداد کرد و ادامه داد : هر تلاشی که در راستای اعتلای علمی و فرهنگی آینده سازان و توسعه و پیشرفت جامعه صورت گیرد ، پسندیده و ارزشمند است و باید آن را ارج نهاد .

دریکوند به تنگناها و چالش های پیش روی آموزش و پرورش هم اشاره کردو افزود : نشست ها و برنامه های مختلفی در حال اجراست و از ظرفیت نمایندگان مجلس ، مسئولین و مدیران ارشد استفاده می شود تا جایگاه تعلیم و تربیت در شاخص های مختلف ارتقاء پیدا کند . وی به نشست هم اندیشی با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و دیدار با علما و مبلغین لرستانی مقیم قم و نمایندگان مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و ادامه داد : تمام این نشست ها و برنامه های هم اندیشی با این هدف اجرایی می شود تا اذهان دیگران را به سمت آموزش و پرورش معطوف کرده و آنان را نسبت به آموزش و پرورش  و  نقش و جایگاهی که این دستگاه در توسعه همه جانبه کشور دارد ، حساس کنیم .دریکوند ادامه داد : نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندگان افکار عمومی باید به دنبال ارتقای کیفیت آموزش در دستگاه تعلیم و تربیت باشند و از جایگاه و ظرفیت خود برای تقویت و حمایت این دستگاه که منافع و مصالح عمومی را به دنبال دارد ؛ استفاده کنند .

وی تصریح کرد : تلاش خواهیم کرد تا دیگران را نیز نسبت به آینده آموزش و پرورش حساس کنیم و دغدغه تعلیم و تربیت را به فکرو ذهن آنها متمایل کنیم . دریکوند اضافه کرد : آموزش و پرورش مجموعه ای ست که باید به صورت سیستمی هدایت شود و هر کس در جایگاه و سمت خود تلاش کند تا ضمن انجام بهینه وظایف و ماموریت ها ، اهداف کلان دستگاه را هم در نظر داشته باشد . وی نقش کارشناسان را بسیار مهم و حیاتی قلمداد کردو افزود : کارشناسان باید کاردان ، مسلط ، خلاق و نوآور باشند تا بتوانند در مسیر تعلیم و تربیت حرکت کرده و از اهداف منحرف نشوند .مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ادامه داد : حوزه پژوهش باید این آمادگی را داشته باشد تا چنانچه آموزش و پرورش در قسمتی با چالش مواجه شد و یا مشکل و معضلی پیش آمد ،با برنامه ریزی دقیق و منسجم از آن مانع به سلامت عبور کند .  دریکوند تاکید کرد : برنامه ها هم هر چه دقیق و قوی باشند ؛تا زمانی که به مدرسه و کلاس درس کشانده نشوندو معلم و دانش آموز خود را درگیر با آن برنامه نکنند ، توفیق چندانی حاصل نشده است .وی به ضرورت داشتن آمارو اطلاعات دقیق هم اشاره کردو گفت : برای تصمیم گیری های درست باید آمارو اطلاعات دقیق در دسترس داشت تا بتوان مسیر را به خوبی تشخیص دادو از اهداف منحرف نشد . دریکوند به حمایت مادی و معنوی از فرهنگیان مولف هم اشاره کردو افزود : باید از همکاران مولف حمایت کنیم تافرهنگ  تحقیق ،پژوهش و تالیف در جامعه نهادینه شودو فرهنگیان با میل و رغبت به سمت مطالعه و پژوهش بروند . تاکید بر روابط و ارتباطات انسانی نکته پایانی بود که مدیر کل آموزش و پرورش به آن اشاره کردو گفت :به داشتن روابط انسانی در آموزش   و پرورش ایمان دارم ومعتقدم با ارتباطات انسانی می توان تحول ایجاد کرد .

معاون پژوهش ،برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش هم در این نشست با اشاره به محور فعالیت های حوزه کاری خود گفت : شاهراه آموزش و پرورش تحقیق و پژوهش است و بدون پژوهش نمی توان به اهداف کلان تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین دست یافت .علی عبدی پور به اقدامات صورت گرفته در حوزه پژوهش اشاره کردو افزود : در حوزه تحقیق و مطالعات علمی ، تحلیل محتوای آموزشی ، ارتقاء مهارت ها و صلاحیت های حرفه ای معلمان ، نقدو بررسی کتب و آمار و برنامه ریزی اقدامات موثری صورت گرفته که نیاز هست این اقدامات  حمایت شود .

در پایان این نشست فرود هاشمی رئیس اداره برنامه ریزی و منابع انسانی ، حسن اسماعیل زاده رئیس پژوهشکده تعیم و تربیت ، عذری ساکی رئیس اداره تولید محتوا ، فروتن کارشناس مسئول آمار ، رضا سیاه منصور کارشناس مسئول فناوری اطلاعات به بیان گزارشی از حوزه کاری خود پرداختند . 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه