پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: OZVNQdRm      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ ۱۴:۳۱:۲۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۵

نماینده ولی فقیه در استان لرستان نماز جماعت ظهرو عصر را با دانش آموزان اقامه کرد .

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در ادامه حضور هفتگی خود در مدارس ، با حضور در دبیرستان پسرانه شاهد شهرستان خرم آباد نماز جماعت ظهرو عصر را با دانش آموزان این دبیرستان اقامه کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، آیت الله سید احمد میرعمادی پس از اقامه نماز جماعت ظهرو عصر با تسلیت اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به حدیث جابر اشاره کردو گفت : زیارت اربعین یکی از نشانه های مومن است که در روایات هم به آن اشاره و تاکید شده است . وی در ادامه به حدیثی از امام حسن عسکری علیه السلام اشاره کردو افزود : آن امام همام علامات مؤمن را در  پنج نشانه اقامه ی پنجاه و یک رکعت نماز فریضه و نافله در شبانه روز، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، جبین را در سجده بر خاک گذاشتن و در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن بیان فرموده اند .

آیت الله میرعمادی تاکید کرد : انسان ها را با علامت ها و نشانه ها می شناسند و زیارت اربعین نشانه ای است که مومن را متمایز می کند .

امام جمعه شهرستان خرم آباد به فواید مادی و معنوی زیارت اربعین هم اشاره کردو افزود : زیارت اربعین امام حسین چندین فایده دارد که از جمله مهمترین این فواید می توان به  بالارفتن معرفت انسان  ، طولانی شدن عمر ، ازدیاد روزی  و نجات از فقر و تنگ دستی اشاره کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان هم در سخنانی با تسلیت ایام اربعین حسینی از حضور نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه مناطق و شهرستانها در مدارس و اقامه نماز با دانش آموزان تقدیر کردو گفت : مدارس شاهد به نام شهدا نامگذاری شده و دانش آموزان وظیفه دارند با درس خواندن و تلاش و جدیت علمی و فرهنگی از آرمان های شهدای دانش آموز پیروی کنندو افراد موثری برای آینده جامعه شوند . خدانظر دریکوند افزود : آینده کشور در دستان دانش آموزان است و باید دانش آموزان را برای آینده کشور و پذیرش مسئولیت های جامعه به گونه ای تربیت کنیم که بتوانند در مسیر خدمت به مردم گام های موثری را بردارند .  وی  بر این نکته تاکید کرد : ایران اسلامی تنها کشور شیعه نشین است که به نام ائمه حکومتی را بر مبنای دین و عترت تشکیل داده و باید به گونه عمل کنیم تا بتوانیم ایران را به عنوان الگوی کشورهای اسلامی به جهانیان معرفی کنیم .

گفتنی است در این مراسم که مدیر و معاون پرورشی  آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد نیز حضور داشتند ، دانش آموزان به اقامه عزاداری سیدو سالار شهیدان پرداختند 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه