پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: S6o8kkUI      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ ۱۶:۵۹:۵۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۵

اخلاق و برخورد خوش اکسیر ارتباطات انسانی است / در امور مالی باید اصرار بر شفافیت داشت

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در نشست با کارکنان ستادی حوزه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی بر حفظ شان و کرامت فرهنگیان تاکید کرد و گفت: باید در برخورد با مراجعین تکریم شان و جایگاه فرهنگیان رعایت شودوبر مدار اخلاق مداری رفتار شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، خدانظر دریکوند در این نشست که صبح امروز در سالن گروههای آموزشی برگزارشد ؛افزود : آموزش و پرورش به دقت پیگیر مطالبات فرهنگیان است ولی به دلیل تنگناهای مالی و اعتباری مشکلاتی در کشور وجود دارد که  حل آنها در بازه زمانی کوتاه مدت امکان پذیر نیست .  وی به برخی از چالش ها و مشکلات آموزش و پرورش اشاره کردو ادامه داد :  بیش از یک هزار آموزشگاه در استان وجود دارد که نیازمند بهسازی و نوسازی است و بدهی حامل های انرژی مدارس هم مشکل مضاعفی است که دستگاه آموزش و پرورش را با چالش روبرو کرده است . دریکوند ادامه داد : پیگیری های مختلفی با خیرین حقیقی و حقوقی صورت گرفت که از بار مشکلات کاسته شود و ساخت 62آموزشگاه در مناطق محروم و عشایری استان با مشارکت بنیاد برکت و قرارگاه سازندگی خاتم از دستاوردهای این پیگیری ها و نشست هاست .

وی بر این نکته تاکید کردکه تلاش شد تا مشکلات آموزش و پرورش به نخبگان و افراد ذی نفوذ انتقال داده شود و از ظرفیت آنها برای رفع مشکلات استفاده شود و ادامه داد : جلساتی با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، نمایندگان مجلس  خبرگان رهبری  و مبلغین و روحانیون لرستانی مقیم قم تشکیل شدو پیگیری برای نشست با لرستانی های مقیم تهران نیز ادامه دارد .

وی به بیستمین دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور هم اشاره کردو افزود : با حمایت های جامعه خیرین مدرسه ساز کشور این جشنواره در خرم آباد برگزار می شود .

دریکوند به رعایت حرمت همکاران فرهنگی تاکید کرد و ادامه داد : باید با رعایت احترام و شان و کرامت همکاران فرهنگی برخورد شود و هیچگونه اسائه ادب ، بی مهری و بداخلاقی   به همکاران فرهنگی نشود .وی بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ بیمه هم تاکید کردو گفت : باید چتر بیمه ها را در امور فردی و شغلی همکاران گسترده کرد تا در مواقع نیاز و لزوم از مزایای آن استفاده کرد . وی به  توزیع کارت منزلت ، اصرار بر شفافیت مالی ، ساماندهی هزینه های اداری و  مستندسازی  هم اشاره کردو افزود : برخورد و گفتمان همکاران ستادی باید با رفتارهای سازمانی مطابقت کند و مغایر با انتظار و مطالبه افکار عمومی نباشد .

سرپرست توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان هم وجود نیروهای ستادی را با هدف پشتیبانی از نیروهای حوزه صف برشمردو تاکیدکرد : حوزه ستادی نقش پشتیبانی را بر عهده دارند و ایجاد سازمان ها نیز با هدف خدمات رسانی به نیروهای حوزه صف صورت گرفته است . خیراله خیرایی ا فزود : در حوزه نقل و انتقالات 4هزارو 700پرونده بررسی شد که با یک هزارو 300نفر از متقاضیان موافقت شد . وی تاکید کرد: 180نفر از استخدامی های ماده 28،  470نفر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و 370حق التدریس از جمله مواردی است که حوزه امور اداری انجام شده است . وی در ادامه سخنان خودبه تامین اعتبار بخشی از مطالبات فرهنگیان اشاره کردو افزود : در روزهای آینده خبرهای خوبی به همکاران اعلام خواهد شد

در ادامه این جلسه  کیوان رباطی رئیس اداره بودجه ، غضنفر نیک روش رئیس اداره تعاون ، شهریار دریکوند رئیس اداره راهبری و  اسناد ، تورج دریکوند رئیس اداره تدارکات و سبزواری معان اداره امورمالی و پرویز موسی پور رئیس امور اداری به بیان چالش ها ، موانع و تنگناهای خود پرداختند . 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه