پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: abHfRosJ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ ۱۴:۳۲:۵۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۴
در نشست با کارکنان حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی مطرح شد :

در حوزه تربیتی باید به دنبال کیفی سازی برنامه ها و فعالیت ها بود

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در نشست هم اندیشی با کارکنان حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی بر کیفی سازی برنامه ها و فعالیت ها در آن حوزه تاکید کردو گفت : آمارسازی و توجه به کمیت آسیب عمده ای است که باید از آن پرهیز کرد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛ خدانظر دریکوند در این نشست که صبح امروز در اردوگاه آیت الله کمالوند شهرستان خرم آباد برگزارشد ؛ با تقدیر از فعالبیت های صورت گرفته در این حوزه افزود: باید به دنبال نهادینه کردن مفاهیم و پیام های تربیتی در دانش آموزان بود . وی به آسیب های اجتماعی اشاره کردو افزود : آسیب های مختلفی جوانان و نوجوانان را تهدید می کند و ضرورت دارد برنامه ها و فعالیت ها با رویکرد مقابله با آسیب ها و توامندسازی دانش آموزان برای زندگی سالم در جامعه  دنبال شوند . دریکوند در ادامه نقش کارکنان ستادی را برنامه ریزی و نظارت بر  مناطق و شهرستانها عنوان کردو افزود : باید ارتباط و تعامل به گونه ای باشد که فعالیتها تا درون مدارس رفته و توسط مربیان و معاونین پرورشی عملیاتی و اجرایی شود .

وی بر این نکته تاکید کرد که فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ، توجه به قوانین و مقررات و رعایت احترام متقابل بین افراد باید در جامعه نهادینه شود و ادامه داد : مدرسه بهترین مکان برای نهادینه کردن این مفاهیم است . دریکوند تصریح کرد : آموزش و پرورش به تنهایی قادر نیست  رسالت خطیر تعلیم و تربیت نسل آینده ساز را انجام دهد و نیاز هست که خانواده و نهادهای فرهنگی در این امر مهم تعامل و همکاری کنند . وی به تنگناهای مالی و اعتباری آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد : آموزش و پرورش با وجود تمام تنگناها و موانع و با وجودی که تا امروز هیچگونه اعتباری برای فعالیت ابلاغ نشده است ؛ نگذاشته برنامه ها راکد بماند و تلاش کرده تا برنامه ها را به بهترین صورت اجرایی و عملیاتی کند .

دریکوند در ادامه تصریح کرد : بین منابع و امکانات   و اختیارات آموزش و پرورش توازن وجود ندارد و باید در تحلیل ها جانب انصاف را رعایت کردو واقع بینانه نظر داد .

وی به توفیقات دستگاه تعلیم و تربیت هم اشاره کرد و افزود : رشد 5پله ای آموزش و پرورش در میانگین نمرات نهایی ، رشد 45درصدی رتبه های دو و سه رقمی کنکور سراسری ، کسب رتبه های برتر کشور در مسابقات علمی ، پژوهشی ، فرهنگی ، هنری ، قرآنی و ورزشی ، رشد 45درصدی درآمدهای اختصاصی ، کسب رتبه عالی کشور در شورای پروژه مهر به عنوان مهمترین برنامه راهبردی آموزش و پرورش ، کسب رتبه نخست جشنواره شهید رجایی ، برگزاری بیستمین دوره  جشنواره خیرین مدرسه ساز ، کسب رتبه های برتر دانش آموزان در جشنواره های جوان و نوجوان خوارزمی و کسب دهها رتبه برتر فرهنگیان در جشنواره ها و المپیادهای علمی  خود موید پویایی و تحرک آموزش و پرورش بر مدار اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است .

وی بر نقش مسابقات فرهنگی هنری در انتقال پیام های تربیتی تاکید کرد و افزود : باید برای اجرای این مسابقات و برنامه های متنوع فرهنگی هنری خلاقیت و نوآوری داشت تا بتوان دانش آموزان را جذب کرد.  دریکوند در ادامه به انتشار برخی تهمت ها در فضای مجازی و رسانه ای اشاره کردو ادامه داد : ما برخی تهمت ها مانند انتصاب 21نفر از نزدیکان و خویشاوندان را در پست های مهم اداری قویاً تکذیب می کنیم و اعلام می کنیم که دستگاه تعلیم و تربیت هیچ گاه چنین رویکردی در انتصابات نداشته و نخواهد داشت ولی تلاش کرده ایم تا از افرادی در سمت های مختلف استفاده کنیم تا بتوانند سیاست های دولت را پیش ببرند .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان هم بر اهداف تربیتی سند تحول بنیادین صحه گذاشت و گفت : تلاش ما تحقق اهداف کلان تربیتی  واهداف سند تحول بنیادین است . محسن یوسفوند به رویکرد تربیتی آموزش و پرورش در برنامه ها هم اشاره کرد و افزود : تلاش شده تا بین اهداف آموزشی و پرورشی تعادل ایجاد شود و رویکرد تربیتی بر برنامه ها و فعالیت ها محوریت داشته باشد .وی به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته پرداخت و تاکید کرد : 15دارالقرآن ، 30کانون فرهنگی تربیتی ؛ 4 اردوگاه و دهها مجموعه تربیتی و فرهنگی ابزارهایی است تا پیام های تربیتی به دانش آموزان انتقال داده شود . وی به موانع و مشکلات هم اشاره کرد و ادامه داد : عدم تخصیص اعتبارات مسابقات فرهنگی هنری و کمبود منابع و تجهیزات  از جمله موانعی است که ما را در پیشبرد اهداف با مشکل مواجه می کند . در ادامه این نشست حجت الاسلام کشاورز رئیس اداره قرآن نماز و عترت ،ذبیح اله عصمتی رئیس اداره امور تربیتی ،  عنایت صادقی رئیس اداره فرهنگی هنری ، محمود دریکوند رئیس اداره دانش آموزی ، ابراهیم عزیزی مسئول هماهنگ کننده دبیرخانه بسیج دانش آموزی و فرهنگیان ، حسین مرادی رئیس اداره مشاوره تربیتی و عیسی حیدروند ، رضا برخورداری ، سهراب مرادی زاده و نعمت اسدی از کارکنان ستادی حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی  به بیان گزارشی از حوزه کاری خود پرداختند.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه