پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: HHcVTXrK      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ ۲۳:۰۶:۵۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۷۴
استاندار لرستان :

برای ارتقا شاخص های آموزش‌وپرورش باید کارگروهی تخصصی تشکیل شود

استاندار لرستان گفت: برای ارتقا شاخص های آموزش‌وپرورش باید کارگروهی تخصصی تشکیل شود تا مسائلی مانند کنکور را به صورت علمی و کارشناسی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، سید موسی خادمی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش لرستان که امشب  در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود : تربیت نیروی دانشگاهی برای توسعه و پیشرفت  جامعه مؤثر است اما مشکل امروز لرستان وجود نیروهای تحصیل کرده نیست  بلکه تربیت نیروی مهارتی و فنی است.

وی خاطر نشان کرد :  چون کنکور نمادی از موفقیت آموزش و پرورش است بیشتر مورد توجه دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت و نخبگان قرار می گیرد . خادمی بر این نکته تاکید کرد که چون وضعیت استان در مقایسه با سایر استان ها مشخص می شود ؛ لازم است مشکلات به دقت شناسایی و تحلیل شوند . وی ادامه داد : باید تلاش کنیم که مشکلات موجود در این حوزه را تا جایی که ممکن باشد رفع کنیم،. استاندار لرستان در ادامه افزود: برخی از مشکلات  ملی است  و حل و فصل  آن‌ها بر عهده ما نیست و ما تنها توانایی ارائه پیشنهاد در زمینه رفع آن‌ها را داریم.

خادمی تصریح کرد: برخی مشکلات هم به  ساختار استان برمی گردد  مانند  ضعف مالی و مشکلات اقتصادی ، عدم توسعه‌نیافتگی ، کمبود ظرفیت های دانشگاهی ، مشکل ظرفیت های بومی مراکز دانشگاهی و تراکم بیشتر دانش آموزان دختر به ویژه در مناطق روستایی و عشایری که نوعی سخت گیری در  انتخاب رشته وجود دارد .

وی در ادامه تاکید کرد: آموزش‌وپرورشی که ترکیب جمعیت شهری آن بیشتر باشد نسبت به آموزش‌وپرورش عشایری و روستایی موفق است، چراکه ترکیب جمعیت عشایری و روستایی سبب ایجاد محدودیت‌هایی می‌شود.

خادمی بابیان اینکه باید برای رفع مشکلات برنامه‌ریزی شود، خاطرنشان  کرد: به‌عنوان‌مثال می‌توان در یک برنامه بلندمدت در راستای ارتقا نمرات نهایی دانش‌آموزان تلاش کرد  که این امر نیز در قبولی  کنکور مؤثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: برخی مشکلات ایجادشده  هم به موارد داخلی آموزش‌وپرورش از جمله صلاحیت های علمی و مهارتی معلمان  بازمی‌گردد.

استاندار لرستان ادامه داد: باید هدف گذاری درستی در آموزش‌وپرورش صورت گیرد و تلاش شود تا با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها رشد شاخص های مختلف در بازه های زمانی مختلف در دستور کار قرار گیرد .

در ادامه استاندار لرستان با تشکیل کارگروههای مختلفی برای حل مشکل انشعاب مدارس نوساز

و برنامه عملیاتی رشد آموزشی مدارس  موافقت کرد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه