پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: MDVIQMvd      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ ۱۲:۵۵:۰۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۸۸

بین توسعه و ارتقاء شاخص های تعلیم و تربیت رابطه متقابل وجود دارد

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان گفت : بین توسعه و ارتقاء شاخص های تعلیم و تربیت رابطه متقابل وجود دارد و تا شاخص های اشتغال و تولید در یک استان رشد پیدا نکند ، نمی توان انتظار رشد و توسعه دیگر شاخص ها را انتظار داشت

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش  لرستان، خیرالله خیرایی در جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان که شامگاه  شنبه، ۲۰ آبان‌ماه در استانداری برگزار شد، آموزش و پرورش را یک نهاد اجتماعی دانست و گفت: در تمام دنیا رابطه تنگاتنگی بین وضعیت اقتصادی و آموزش و پرورش و تحصیلات وجود دارد.
وی با بیان این‌که اقتصاد و تحصیل ضریب همبستگی دارند، تصریح کرد: در آموزش و پرورش درصد قبولی مهم نیست بلکه کیفیت در نظام تعلیم و تربیت آموزش و پرورش قابل توجه است.
خیرایی، کسب رتبه برتر توسط دانش‌آموزان را نیازمند یاری و کمک والدین دانست و اضافه کرد: اعتبارات آموزش و پرورش با توجه به تنگناهای مالی دارای محدودیت است این در حالی‌است که ما برای بهسازی معلمان و کیفیت‌بخشی به تعلیم و تربیت نیازمند برنامه‌ریزی هستیم.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که رشد مهندسی علوم پایه باعث تولید و اشتغال  می‌شود، عنوان کرد: اکثریت دانش‌آموزان مدارس خاص  رشته‌هایی را انتخاب می‌کنندکه خدمات زاست و کمتر به دنبال رشته هایی می روند که به تولیدو اشتغال در جامعه منجر می شود .

وی تصریح کرد : توسعه جامعه در گرو رشد تولید و اشتغال است و باید تلاش شود تا این شاخص ها رشد پیدا کند و اگر جامعه از نظر اشتغال و تولید  رشد کرد ،سایر شاخص ها مانند کنکور رشد خواهد کرد .

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه