پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: CfO0CZWS      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ ۲۰:۵۲:۲۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۷

در آستانه هفته کتاب ، پزشک لرستانی به مدارس کتاب هدیه کرد

در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی دکتر حسن‌علی طغیانی جراح مغز و اعصاب ، کتاب «طبیعت لرستان» را به مدارس هدیه کرد

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، این پزشک طبیعت دوست لرستانی که خود از کوهنوردان بنام است   در اقدامی پسندیده با هدف ترویج فرهنگ احترام به طبیعت ، حفاظت از محیط زیست  ، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و آشنایی دانش آموزان با طبیعت بکر و سرسبز لرستان ، کتاب طبیعت لرستان را به مدارس استان اهدا کرد .  

این پزشک حاذق لرستانی با ممهور کردن این کتب با جمله" تنها یک زمین  داریم"  تلاش کرد تا این پیام را به دانش آموزان و فرهنگیان انتقال دهد که باید در حفظ و حراست از زمین کوشید و  آن را نابود نکرد.

  وی در ادامه  با تاکید بر حفاظت از محیط‌زیست و نقش مدارس و معلمین در الگوسازی و آموزش دانش آموزان تاکید کرد :«برای ساختن جامعه‌ی سالم و زمین پاک باید روی کودکان و نوجوانان سرمایه‌گذاری کرد، زیرا آینده در دستان و متعلق به آنهاست.
طغیانی ادامه داد :  همه‌ی ما مسئولیت داریم که امانت‌دار صادقی باشیم و طبیعت را که منشا همه‌ی خوبی های زندگی است پاس بداریم و شیوه‌های درست پاس‌داشتن را به کودکان و نوجوانانمان بیاموزیم.
وی که  در کارهای خیر خواهانه نیز  پش‌قدم است، تصریح کرد : یکی از شیوه‌های موثر، همانا بهره بردن از رسانه‌هاست.  

طغیانی اضافه کرد : در مدارس می‌توان با استفاده از ابزارهای سمعی ، بصری به ویژه کتاب، فیلم، روزنامه دیواری، برپایی نمایشگاه‌ها و طبیعت‌گردی توسط اساتید مجرب و  علاقه‌مند چراغ روشنی پیش‌روی نسل‌های آینده برافروخت و نگرانی‌ها را کاهش داد.

این پزشک سرشناس خرم آبادی  در پایان سخنان خود تاکید کرد : امیدوارم که همه در کنار هم و دست در دست هم بتوانیم برای حفاظت از طبیعت ، این موهبت خدادادی گام‌های موثری  برداریم.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه