پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: TnnWniNd      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ۱۰:۳۴:۱۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۹

مراسم نمادین آغاز هفته «مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی» دردبیرستان نرگس خرم آباد برگزارشد

در مراسمی با حضور فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان لرستان ؛ معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان و مدیر و جمعی از کارکنان ستادی مراسم نمادین آغاز هفته مبازه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی در دبیرستان دخترانه نرگس شهرستان خرم آباد برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛ معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان   در این مراسم با اشاره به روز شمار این هفته گفت: برنامه های این هفته با هدف گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اجتماعی سازی مبارزه با موادمخدر برگزار می‌شود . فرید بهرامی تاکید کرد :  برنامه‌ها و فعالیت های متنوع آموزشی و فرهنگی،  در زمینه آگاه سازی دانش آموزان و افزایش شناخت آنان  در زمینه آسیب های  اعتیاد  ورفتارهای پرخطر با مشارکت دانش آموزان در  مدارس  اجرا خواهد شد.

بهرامی در ادامه به شناسایی 396آموزشگاه در معرض خطر اشاره کرد و افزود : برنامه های گوناگونی در قالب کارگروههای آموزشی  پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی، برنامه‌های نمادین فرهنگی، برگزاری نمایشگاههای پیشگیری، تجلیل از فعالان پیشگیری ، توزیع بسته های  فرهنگی ، پوسترها و بروشورها و اجرای برنامه‌های هنری و ورزشی با رویکرد ترویج فرهنگ  پیشگیری از رفتارهای پرخطر اجرا می‌شود.

وی در ادامه به مشارکت و تعامل سایر دستگاهها با آموزش و پرورش اشاره کردو ادامه داد : آسیب های اجتماعی  جوانان و نوجوانان ما را تهدید می کندو یک دستگاه به تنهایی قادر نیست که از این آسیب  جلوگیری کندو یا دانش آموزان را برای مقابله و مصون ماندن از آسیب ها آماده کند ، لذا عزمی عمومی برای پرداختن و مقابله با آسیب ها نیاز هست .

بهرامی نقش تعامل  و همکاری بین خانه و مدرسه را بسیار تاثیر گذار برشمردو افزود : باید بین خانه و مدرسه هم افزایی مشترکی برای پیشگیری از این آسیب ها به وجود آید

بهرامی در پایان از همدلی و هم افزایی دستگاههای اجرایی تقدیر کردو افزود : متمرکز کردن برنامه ها  و استفاده از خرد جمعی کمک خواهد کرد تا طرح ها و برنامه ها از پشتوانه علمی و کارشناسی لازم برخوردار باشندو از هدررفت منابع ، اعتبارات و نیروی انسانی جلوگیری شود .

بهمنیان مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شهرستان خرم آباد نیز در این مراسم به آسیب های اجتماعی اشاره کردو افزود : دانش آموزان مهمترین سرمایه های کشور برای توسعه و بالندگی  هستندو باید آنها را برای زندگی سالم و اثر بخش در جامعه تربیت کرد.

در ادامه این مراسم از نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد بازدید شد

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه