پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان لرستان
کدمطلب: vrJFIVDP      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ۱۵:۵۳:۴۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۴

جلسه کارگروه بهبود کیفیت سوادآموزی لرستان برگزارشد

معاون سوادآموزی آموزش و پروش لرستان در جلسه کارگروه بهبود کیفیت سوادآموزی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی برنامه‌های سوادآموزی یکی از دغدغه‌های مهم آموزش و پرورش است، گفت: برای جذب و نگهداشت افراد بی سواد باید محرک و الزامات بسیار قوی وجود داشته باشد تا افراد بی‌سواد انگیزه لازم برای شرکت در کلاس های سوادآموزی داشته باشند.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش  لرستان  ؛ هاشم دالوند در این جلسه که به منظورکیفیت بخشی به سوادآموزی برگزارشد؛ افزود : یکی از شاخص های رشد در جامعه میزان بهره مندی مردم آن کشور از حداقل سواد نوشتن و خواندن  است و مبارزه با بیسوادی در مقوله توسعه فرهنگی به عنوان نخستین گام تلقی می شود .

وی  با ارائه گزارشی از حجم پیش بینی شده برنامه‌ها و فعالیت‌های سواد آموزی و موانع و مشکلات سواد آموزی افزود :  حجم ابلاغی استان لرستان در سال تحصیلی جاری 17هزارو 500نفر است ولی می توان با جذب بیشتر سوادآموزان این آمار را ارتقاء داد .

دالوند  تمرکزبر کیفیت  بخشی ،تصمیم سازی ،مدیریت برنامه ها ،نظارت شایسته بر عملکرد آموزش دهندگان وتوانمندسازی آنان وجذب  افراد کم سواد  وبی سواد از مهمترین برنامه های سوادآموزی درسال تحصیلی آتی برشمرد.

وی در ادامه به برنامه ریزی های صورت گرفته برای جذب و آموزش افراد محروم از نعمت سواد افزود : تلاش می شود تا سلامت کار برنامه های سوادآموزی تضمین گردد .

در ادامه این جلسه  معاونین آموزش ابتدایی ، آموزش متوسطه و پژوهش و رئیس اداره حراست آموزش و پرورش در سخنانی به بیان راهکارها در راستای اجرای مطلوب برنامه ها و شتاب بخشی به برنامه‌های سواد آموزی پرداختند .  

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه